DIABEŁ, KTÓRY…

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa,
Telewizyjna i Teatralna
im. Leona Schillera w Łodzi

POLSKA

reż. Mariusz Grzegorzek

120 min.

2.07, g. 18.00

Teatr Collegium Nobilium
BILETY: 40 zł, 30 zł

 

DIABE?, KTORY... FOT. ANITA ANDR ZEJCZAK, SZKOŁA FILMOWA W ŁODZI (5)

„Prosiłem o miłość, a zmusiliście mnie do nienawiści” mówi Huw, (opętany przez diabła?) bohater sztuki Johna Osborne’a. Może to nadwrażliwy poeta? Może chory psychicznie morderca? Wielka Brytania, lata 50-te XX wieku, purytańskie środowisko na prowincji – On, rodzice, dziewczyna, Pastor (diabły?). I zbrodnia. „Diabeł, który…” to spektakl na motywach dramatu „Ten diabeł, co w nim siedzi” autorstwa Johna Osborne’a; młodego gniewnego, który w wieku 19 lat postanowił powiedzieć światu, co o nim myśli. Spektakl wyreżyserowany w Teatrze Studyjnym w Łodzi przez Mariusza Grzegorzka był polską prapremierą sztuki Osborne’a.

Jak diabeł wygląda? Kim jest? W kim jest? Ciekawość to pierwszy stopień do piekła więc on już na Ciebie czeka. I co? Boisz się?

Spektakl a motywach dramatu „Ten diabeł, co w nim siedzi” Johna Osborne’a w przekładzie Małgorzaty Semil.

fot. Anita Andrzejczak

Adaptacja, reżyseria, scenografia:
Mariusz Grzegorzek
Kostiumy:
Matylda Leśnikowska 

Obsada:
Aleksandra Chapko, zastępstwo – Anna Biernacik
– PANI EVANS, dochodząca pomoc domowaAleksandra Przesław – PANI PROSSER, Wojciech Lato – PAN PROSSER, Maciej Musiałowski – HUW PROSSER, Marianna Zydek – DILYS, młoda służąca Prosserów, Tomasz Marczyński – BURN, student medycyny, Cezary Kołacz – PAN GRUFFUYD, miejscowy pastor

 

Reklamy